آیا ارتودنسی فقط جنبه زیبایی دارد؟

آیا ارتودنسی فقط جنبه زیبایی دارد؟

آیا ارتودنسی فقط جنبه زیبایی دارد و صرفا به دلیل زیبایی انجام می شود یا اینکه برخی از ارتودنسی ها به تجویز پزشک انجام می شوند و دلیل پزشکی دارند؟. این سوالی است که ذهن برخی از مردم را درگیر کرده است. ادامه این مقاله درباره این سوال توضیحاتی را آورده ایم.

زیبایی دلیل اصلی ارتودنسی است

نمی توان انکار کرد که در بیشتر مواقع ارتودنسی به دلیل مسائل زیبایی انجام می شود. مردمی که ارتودنسی انجام می دهند از اینکه مشکل اساسی در سلامت دهان و دندان آن ها وجود ندارد، خوشحال هستند و درمان ها را ادامه می دهند. آن ها اهمیت داشتن یک لبخند زیبا را درک کرده اند. ممکن است برخی از افراد این کار را بیهوده بدانند. همچنین برخی از والدین نگران این هستند که اگر فرزندشان تحت درمان باشد، در آینده بچه بیش از حد به ظاهرش اهمیت دهد. با این حال ارتودنسی فقط برای زیبایی و داشتن ظاهر بهتر انجام نمی شود.

ظاهر ما در برخورد با دیگران

چه بخواهیم چه نخواهیم، ظاهر ما تاثیر زیادی روی زندگی ما دارد. اولین برداشت ها از ظاهر ما مهم است و اکثر مردم ما را از روی ظاهرمان قضاوت می کنند.

تحقیقات زیادی نشان داده است که صورت اهمیت زیادی دارد. مردم در اولین ملاقات ها از طریق ظاهر، زبان بدن، صدا و لباس، مردم را قضاوت می کنند. بیشتر افراد یک فرد خوشتیپ را دارای ویژگی های مثبت مانند هوش بالا می بینند.

این مطلب را از دست ندهید!
چگونه تشخیص دهیم به ارتودنسی نیاز داریم با خیر؟

کودکانی که دندان های کج یا نیش ناهمواری دارند اغلب توسط هم سن و سالان خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. قلدری در این سنین می تواند منجر به مشکلات روانی شود که تا آخر عمر تاثیرات آن ماندگار است.

تصور ما از خود

در زندگی فقط برداشت دیگران نیست که مهم است. اگر شما خودتان را دوست نداشته باشید، نمی توانید انتظار داشته باشید که کسی شما را دوست داشته باشد. اگر ظاهر خود را دوست نداشته باشید، بعید است فردی با اعتماد به نفس در جامعه به نظر برسید. این عدم اعتماد به نفس می تواند روی شغل و سطح درآمد شما، شرکایی که با آن ها همکاری می کنید، روابط شما با دوستان و خانواده تان تاثیر گذار باشد.

مزایای پزشکی ارتودنسی

ارتودنسی برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها استفاده می شود. ناتوانی های مادرزادی مانند انحراف سپتوم، شکاف لب یا کام را می توان با روش های ترکیبی جراحی و ارتودنسی درمان کرد. همچنین زمانی که ارتودنسی انجام می شود فک در وضعیت بهتری قرار می گیرد، دندان قروچه و اختلالات خواب و خروپف بهتر می شوند. برخی از مشکلات گفتاری و جویدن با انجام ارتودنسی بهتر می شوند.

ارتودنسی می تواند درمان های زمان بر و پرهزینه آینده را کاهش دهد. دندان هایی که فاصله ی مناسبی دارند راحت تر تمیز می شوند و کمتر دچار پوسیدگی می شوند. زمانی که دندان ها به طور ناموزون به یکدیگر ساییده می شوند و یا زمانی که فاصله بین دندان ها زیاد است، ارتودنسی می تواند دندان ها را تراز کند. انجام این کار در آینده باعث می شود که دندان های شما نیاز کمتری به درمان های پزشکی داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید!
مکیدن شست، چه تاثیری بر دندان های فرزندم دارد؟

دلیل انجام ارتودنسی تقریبا تمامی بیمارانی که ارتودنسی انجام می دهند، اثر آن را در زیبایی خود می بینند. ما انسان ها از هر طریقی سعی می کنیم که تا حد امکان خودمان را جذاب کنیم و ارتودنسی یکی از کار های بسیار مفید و موثر روی زیبایی ظاهر ما است که علاوه بر زیبایی، روی سلامت دندان ها نیز تاثیر گذار است.

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس تلفنی