ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک چیست؟

ارتودونسی متحرک به فرایندی گفته می‌شود که در آن بیمار می‌تواند شخصا دستگاه را از دهان بیرون بیاورد. این نوع درمان نیاز به همکاری بیمار دارد. ارتودونسی متحرک دو نوع دارد: پلاک‌های معمولی که برای اصلاح ناهنجاری‌های ملایم به کار می‌روند و پلاک‌های متحرکی که برای اصلاح عقب و جلو بودن فک‌ها استفاده می‌شود. درمان با ارتودونسی متحرک بیشتر برای افرادی با سنین پایین و در مراحل اولیه درمان به کار می‌رود. این نوع درمان برای کودکان بین 7 تا 9 سال اثربخشی بیشتری دارد و در مورد سنین بالاتر و ناهنجاری‌های بیشتر، کاربرد زیادی ندارد.

بیماران معمولا علاقه بیشتری به ارتودونسی متحرک دارند زیرا می‌توانند در هنگام صرف غذا آن را از دهان خارج کنند. به این ترتیب هم صرف غذا لذت‌بخش‌تر می‌شود و هم تمیز کردن دهان راحت‌تر خواهد بود. طبیعی است که در این روش امکان پوسیدگی دندان‌ها نیز کمتر است. ممکن است در روزهای ابتدایی استفاده از ارتودونسی متحرک، بیمار در تکلم دچار مشکل شود یا با ترشح بزاق اضافی مواجه شود، این موارد معمولا بعد از چند روز خود به خود حل می‌شوند.

پلاک‌های ارتودونسی متحرک معمولا با مواد همرنگ دندان یا شفاف ساخته می‌شوند و ظاهر مناسب‌تری دارند. با این حال تاثیر ارتودونسی ثابت و فلزی بیشتر خواهد بود و پیشنهاد می‌کنیم انتخاب نوع دستگاه را به پزشک بسپارید تا او بر اساس فاکتورهایی مانند سن و نوع ناهنجاری‌ها، بهترین روش درمان را انتخاب کند.

نظافت آسان

بدون درد

بریس های متحرک

ظاهری زیبا

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
Call Now Buttonتماس تلفنی