آیا سن من برای ارتودنسی زیاد است؟

آیا سن من برای ارتودنسی زیاد است؟

فرقی نمی کند که شما 8 ساله باشید یا 80 ساله، فرآیند فیزیولوژیکی که باعث جا به جایی دندان ها در استخوان می شود، مشابه است. دندان ها بر اثر فشاری که در طول زمان به آنها وارد می شود، جا به جا می شوند. درمان مشکلات ارتودنتیک بزرگسالان هم به آسانی مشکلات کودکان/نوجوانان می باشد. طول درمان بزرگسالان به دلیل داشتن بافت استخوانی متراکم، ممکن است بیشتر باشد، اما سن مانع از جا به جایی و حرکت دندان ها نمی شود. پس نگران سن مناسب یا زیاد برای درمان ارتودنسی نباشید.

تفاوت درمان کودکان با بزرگسالان

بزرگترین تفاوت ارتودنسی بزرگسالان در مقایسه با کودکان/نوجوانان، توقف رشد در آنها می باشد. درمان ارتودنسی بزرگسالان به دلیل بلوغ و تراکم استخوانی که دارند، ممکن است کمی بیشتر از کودکان/نوجوانان طول بکشد.

بزرگسالان ممکن است دندان های پر شده، کشیده، ناقص یا پوسیده، یا بیماری های دندانی دیگری داشته باشند. برخی داروها و عادت هایی مثل سیگار کشیدن، فشار دادن دندان ها و دندان قروچه، فشار زبان، روی نتیجه درمان تاثیر می گذارد. ارتودنتیست ها معمولا برای درمان هماهنگ، با دندانپزشک خانواده بیمار، همکاری می کنند.  گاهی اوقات نیاز است که برای رسیدن به نتیجه درمانی بهتر در برخی از بزرگسالان، دندانپزشک و ارتودنتیست با متخصصان دیگری مثل جراحان دهان و دندان، پریودنتیست ها و اندودنتیست ها در ارتباط باشند.

این مطلب را از دست ندهید!
مکیدن شست، چه تاثیری بر دندان های فرزندم دارد؟

روند درمان چگونه طی می شود؟

متخصص ارتودنسی برای قرار گرفتن دندان در موقعیت ایده ال خود، مثلا برای وارد کردن فشارهای کنترل شده که به آرامی و به طور قابل پیش بینی دندان ها را جا بجا می کنند، از یک وسیله، بریس ها یا الاینر های دندان ( ردیف کننده دندان) استفاده می کند. با پیشرفت ارتودنسی، درمان راحت تر و نامحسوس تر از همیشه شده است. امروزه بسیاری از گزینه های درمانی به منظور کاهش استفاده از وسیله، برای تناسب بیشتر و زندگی بهتر، طراحی شده اند. گزینه های جدید الاینرهای شفاف تر، بریس های همرنگ دندان، بریس های فلزی کوچک تر و سنتی تر و بریس هایی که در پشت دندان قرار می گیرند را شامل می شوند.

هر نوع ابزاری برای رفع هر نوع مشکل ارتودنسی مناسب نمی باشد. انتخاب ابزار یا وسیله مناسب برای درمان، دلیل دیگری برای اطمینان از این است که شما تحت درمان یک متخصص ارتودنسی قرار گرفته اید. متخصصین ارتودنسی به طیف کاملی از وسایل دسترسی دارند، آنها بیش از هر کس دیگری در حرفه دندانپزشکی می دانند که کدام وسیله مناسب درمان هر بیماری می باشد.

درمان ارتودنسی چقدر طول می کشد؟

درمان حدود 22 ماه طول می کشد. در طول این مدت، مراجعه به متخصص هر 6 تا 8 هفته، انجام می شود. این یک سرمایه گذاری نسبتا کوچک زمانی است که سود آن بهبود سلامت دندان، عملکرد بهتر ( جویدن )، توانایی تمیزتر نگه داشتن دندان ها و افزایش اعتماد به نفس می باشد.

داشتن یک لبخند سالم و زیبا حق شما می باشد. مجبور نیستید در بقیه عمرتان، لبخندتان را پنهان کنید. چون در جوانی تحت درمان ارتودنسی قرار نگرفته اید، مانع از این نمی شود که در حال حاضر هم تلاشی نکنید. سن مهم نیست. شما می توانید لبخندی که همیشه دوست داشتید را بر لب داشته باشید. اینکار با مراجعه به متخصص ارتودنسی امکان پذیر می شود.

این مطلب را از دست ندهید!
کش های ارتودنسی چه کاربردی دارند؟

بریس ارتودنسی را چگونه تمیز کنم؟

  1. مسواک زدن: حداقل دو بار در روز با مسواک دستی خود، مسواک بزنید.
  2. نخ دندان کشیدن: از نخ دندان برای تمیز کردن بین دندان ها استفاده کنید. زمانی که اطراف سیم های ارتودنسی را تمیز می کنید، برای جلوگیری از آسیب، باید دقت بیشتری به خرج دهید.
  3. مسواک بین دندانی: با مسواک بین دندانی می توانید بین سیم های ارتودنسی بریس ها و دندان های اطراف را تمیز کنید. هر زمان که مسواک می زنید، می توانید از این مسواک برای خلاص شدن از مواد غذایی گیر کرده در بین بریس ها، استفاده کنید.

آیا با ارتودنسی عجیب به نظر می رسم؟

ممکن است گذاشتن شما را نگران کند؟ آیا طرز فکر دیگران زمانی که شما را با بریس دندانی می بینند، شما را عصبانی می کند؟ دکتر احسان صانعی متخصص ارتودنسی می گوید که بزرگسالان زیادی را با بریس های دندانی دیده است و به شما قول می دهد که این یک امر کاملا عادی می باشد. زمانی که از بریس استفاده می کنید تنها به این فکر کنید که پس از برداشتن آنها، یک لبخند سالم و زیبا، چقدر فوق العاده ای خواهد بود.

تمام تلاش شما برای تمیز و زیبا نگه داشتن بریس های دندانی، بالاخره نتیجه خواهد داد. و به شما یک لبخند سالم و زیبایی که همیشه آرزویش را داشتید، هدیه خواهد داد. اجازه ندهید ترس از سن و افکار دیگران، مانع از اصلاح دندان هایتان شود. اگر به هر دلیلی احساس کردید که بریس های دندانی شما مناسب نیستند، ما در ارتودنسی سیمی در تورنتو، روش های درمانی جایگزینی را به شما پیشنهاد می دهیم. با شماره 02144228535 با ما در تماس باشید و ما وقت ملاقاتی با دکتر احسان صانعی را برای شما مشخص خواهیم کرد، تا راجع به تمام گزینه های درمانی مناسب شما صحبت کند.

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس تلفنی