راه هایی برای سرگرم کننده تر و راحت تر کردن ارتودنسی کودکان

راه هایی برای سرگرم کننده تر و راحت تر کردن ارتودنسی کودکان

وقتی زمان درمان ارتودنسی می‌رسد، اینکه شما یا فرزندتان کمی احتیاط کنید عادی است. از کنار گذاشتن برخی غذاها تا مسواک زدن و خوب نخ دندان کشیدن، موارد بسیاری برای فکر کردن وجود دارد. اما خبر خوب این است که شما گاهی اوقات مجبور می‌شوید برای سرگرم کننده تر و راحت تر کردن ارتودنسی کمی خلاقیت به خرج دهید.

به خواندن این نکات برای اینکه چطور ارتودنسی کردن را لذت بخش تر کنیم ادامه دهید.

چطور یک کودک را برای ارتودنسی کردن هیجان زده کنیم؟

هیجان زده کردن کودکان شما برای ارتودنسی می‌تواند دشوار باشد، اما اگر شما کمی خلاقیت داشته باشید آن‌ها به زودی به طرز امیدوار کننده ای به این ایده دست می‌یابند.

تعدادی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید عبارتند از:

 • عکس گرفتن: آماده کردنیک جدول زمانی از عکس‌ها نشان می‌دهد چگونه تغییرات لبخند فرزندان شما می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا در خصوص پیشرفت خودشان هیجان زده شوند.
 • یک تقویم معکوس شمار درست کنید. اگر متخصص ارتودنسی به فرزندان شما یک جدول زمانی اولیه داده است که درمان آن‌ها چقدر طول خواهد کشید، شما می‌توانید یک تقویم معکوس شمار درست کنید تا کودکان خود را در خصوص پیشرفتشان هیجان زده کنید.
 • برای بعد از درمان، یک جایزه تعیین کنید. اگر کودکان شما هدفی دارند که برای رسیدن به آن تلاش کنند         مانند یک جایزه، آن‌ها ممکن است در خصوص درمان شدن احساس هیجان بیشتری کنند. 
این مطلب را از دست ندهید!
اقدامات دندانپزشکی قبل از شروع درمان ارتودنسی

چطور یک کودک را برای ارتودنسی کردن مجاب کنیم؟

ما فهمیده ایم که گاهی اوقات متقاعد کردن کودکان برای ارتودنسی کردن می‌تواند دشوار باشد اما در جامعۀ امروز، درمان عموما پذیرفته شده است و مداوا بخش ساده ای از رشد برای بسیاری از افراد است. 

با کودکانتان صحبت کنید و به آن‌ها بگویید که بسیاری از کودکان ارتودنسی می‌کنند. حتی شما می‌توانید به عنوان مثال عکس‌هایی از چند هنرمند را به فرزندان خود نشان دهید که در کودکی یا حتی در بزرگسالی ارتودنسی کرده اند.

جملاتی که بعد از ارتودنسی کردن باید به بچه هایتان بگویید.

وقتی کودکان شما برای اولین بار ارتودنسی کرده اند ممکن است آن‌ها درد اولیه ای را احساس کنند تا دندان‌هایشان به درمان عادت کند. این بخش ساده ای از درمان ارتودنسی است و موردی است که شما می‌توانید به فرزندان خود یادآوری کنید.

شما ممکن است به گفتن این موارد فکر کنید.

 • درد به زودی برطرف خواهد شد.
 • دندان‌هایتان به زودی جا خواهد افتاد.

ضمنا ممکن است کودکان شما ببینند که دندان‌ها یا دهانشان متفاوت به نظر می‌رسد. این مهم است که فرزندانتان را مطمئن کنید که آن‌ها هنوز لبخند فوق العاده زیبایی دارند و برایشان توضیح دهید که بعد از ارتودنسی، آن‌ها قرار است احساس اعتماد به نفس بیشتری کنند و بعدها در زندگی لبخند سالم تری داشته باشند.

شما ممکن است به گفتن این موارد بیندیشید.

 • لبخند شما قرار است بعد از ارتودنسی خیلی شگفت انگیز به نظر برسد.
 • فقط به این فکر کنید که قرار است دندان‌های شما در نهایت چقدر صاف شوند.
این مطلب را از دست ندهید!
ارتودنسی لینگوال یا زبانی( پشت دندانی) چیست؟

بعضی از کودکان ممکن است وقتی برای اولین بار ارتودنسی می‌کنند لکنت زبان یا تغییر در نحوه حرف زدن را تجربه کنند که معمولا پس از چند هفته این حالت برطرف می‌شود.

شما ممکن است به گفتن این موارد فکر کنید.

 • شما به سختی هر نوع تغییری را بیان می‌کنید.
 • در این خصوص نگران نباشید به زودی دوباره عادی صحبت خواهید کرد.

چطور می‌توانم ارتودنسی کردن را برای خودم جذاب تر کنم؟

اگر شما در خصوص ظاهر ارتودنسی خود کمی احساس خجالت می‌کنید، کارهایی وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید تا این تجربه را خوشایند تر کنید.

 • یادتان باشد که ارتودنسی موقتی است. این کار می‌تواند به شما در یادآوری این که چرا ارتودنسی     کرده اید کمک کند و نتیجه این ارتودنسی منجر به داشتن لبخند سالم‌ تر و شاد تر در زندگی می‌شود.
 • از ارتودنسی‌هایتان به خوبی مراقبت کنید. مطمئن شوید که از ارتودنسی‌هایتان به خوبی مراقبت می‌شود و تمیز کردن به دندان‌ها کمک می‌کند تا خوب به نظر برسند و سلامت کلی دهان را بهبود می‌بخشند.
 • اعتماد به نفس خود را از راه‌ های دیگر بالا ببرید. زیورآلات یا لباس‌هایی را بپوشید که باعث می‌شود شما احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا از نگرانی ای که در خصوص ارتودنسی خود دارید بکاهید.
 • وسایل ارتودنسی نامرئی را انتخاب کنید.اگر شما در خصوص ظاهر ارتودنسی‌ خود، ارتودنسی زبانی (نوعی ارتودنسی که سیم‌های ارتودنسی در پشت دندان قرار می‌‌گیرند و مخفی هستند) و تمیز کردن ارتودنسی نامرئی نگران هستید، ممکن است ارزش بررسی کردن داشته باشد. این نوع ارتودنسی‌‌ها کمتر دیده می‌شوند. 
این مطلب را از دست ندهید!
مناسب ترین سن ارتودنسی چه زمانی است؟

چطور می‌توانم ارتودنسی کردن را لذت بخش تر کنم؟

ما فهمیده ایم که داشتن ارتودنسی همیشه خوشایند نیست اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید درمان را کمی لذت بخش تر کنید. این راه ها عبارتند از:

 • نوارهای رنگی: اگر شما ارتودنسی‌های قدیمی دارید ممکن است بتوانید با انتخاب کردن نوارهای رنگی، درمان خود را لذت بخش تر کنید. این نوارهای رنگی در رنگ‌های بسیار متفاوت در دسترس هستند و می‌توانند شخصیت شما را نشان دهند.
 • برای ارتودنسی کردن مهمانی برگزار کنید. اگر شما یا فرزندتان در شرف ارتودنسی کردن هستید، چرا یک مهمانی برگزار نمی‌کنید. و غذاهایی را نمی‌خورید که ممکن است با داشتن ارتودنسی نتوانید به آسانی آنها را مصرف کنید.
 • اهداف را تعیین کنید:  اگر شما برای مراقبت از ارتودنسی‌های خود، به انگیزه نیاز دارید یا برای درمان خود به تمرکز کردن نیاز دارید، اهداف کوچک و قابل دستیابی را در نظر بگیرید. حتی شما می‌توانید وقتی به مرحله ای رسیدید به خودتان یا فرزندتان جایزه بدهید. (مانند هر شب نخ دندان کشیدن)

و یادتان باشد برحسب نیازتان، بهترین کار این است که با یک متخصص ارتودنسی قابل اعتماد مشورت کنید. کسی که می‌تواند در تعیین کردن بهترین روش درمان کمک کند. برای اطلاعات بیشتر با استفاده از ابزار یابندۀ ما، یک متخصص ارتودنسی پیدا کنید. 

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس تلفنی