آیا می‌توان با ارتودنسی فوتبال بازی کرد؟

آیا می‌توان با ارتودنسی فوتبال بازی کرد؟

بله! جواب این سوال در یک کلام، «بله» است. معلوم است که می‌توانید همزمان که ارتودنسی دارید فوتبال بازی کنید و به فعالیت‌های دلخواهتان بپردازید. این فعالیت‌ می‌تواند فوتبال، رقص، بالا و پایین پریدن، والیبال یا هر چیز دیگری باشد. همینطور که لبخندتان دارد به شکل دلخواهتان درمی‌آید، به جز رعایت یک سری کارهای مراقبتی جدید که باید به آن عادت کنید، باقی زندگیتان مثل همیشه پرشور و فعال خواهد بود.

چگونه مراقب لبخندمان باشیم

همه می‌دانیم که فوتبال ورزشی پر از زد و خورد است؛ پس طبیعتاً، برای جلوگیری از مجروح شدن خودتان یا آسیب به ارتودنسی‌تان باید مقداری احتیاط کنید. آسیب‌ها می‌توانند هزینه‌ زیادی به شما تحمیل کنند و جراحت‌ها قطعاً دردناک هستند. آسیب و جراحت ناخوشایند، و هردوی آن‌ها به راحتی قابل پیشگیری هستند.

فرض کنید هنگام فوتبال بازی کردن، یا هر ورزش پر زد و خورد دیگری، به نحوی به دهان شما ضربه‌ای وارد شود. این اتفاق می‌تواند باعث شکستگی یک (یا بیش از یک) براکت یا زخم شدن دهان توسط ارتودنسی شود. هردوی این پیامدها دردناک، یا حداقل اسباب زحمت هستند. بهترین راه برای جلوگیری از هرگونه آسیب و جراحت هنگام انجام ورزش‌های پر زد و خورد، استفاده از محافظ ارتودنسی است. حتی هنگامی که ورزشی با برخوردهای کم‌تر، مانند تنیس، بازی می‌کنید باز هم توصیه می‌شود با پوشیدن محافظ دندان از دندان‌هایتان محافظت کنید. باور کنید برخورد توپ تنیس با دهان حس خوبی ندارد!

این مطلب را از دست ندهید!
هر آنچه باید در مورد هدگیر ارتودنسی بدانید...

توصیه برای کسانی که از ارتودنسی اینویزیلاین استفاده می‌کنند

اگر از اینویزیلاین استفاده می‌کنید، هنگام ورزش کردن در معرض خطر بسیار کم‌تری هستید. ریتینرها در صورت ورود ضربه از سمت لب‌ها باعث آسیب دیدن شما نمی‌شوند؛ به علاوه، مثل ارتودنسی نمی‌شکنند. اگر مصمم هستید که حتی با این که اینویزیلاین دارید جانب احتیاط را رعایت کنید، می‌توانید در هنگام ورزش ریتینرها را خارج کنید. هرچند این کار ضروری نیست و باید ریتینرها را در طول درمان تا جای ممکن سرجای خود نگه دارید.

ارتودنسی تان آسیب دیده؟ جراحت دارید؟

اگر به هر دلیلی به ارتودنسی تان آسیب زدید، فوراً با ما در کلینیک ارتودنسی دکتر احسان صانعی تماس بگیرید. اگر ارتودنسی تان آسیب ندیده‌ است اما توسط آن‌ زخمی شده‌اید باز هم باید با ما تماس بگیرید تا بررسی کنیم آیا نیاز به یک ویزیت اورژانسی دارید تا آسیب‌های نامحسوس را ترمیم کنیم یا نه. ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم و هرکاری می‌کنیم تا ارتودنسی شما ترمیم شود و دوباره در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد.

ورزش مورد علاقه تان چه پر زد و خورد، کم زد و خورد یا حتی بدون تماس باشد، محافظ ارتودنسی یک راه عالی برای حفظ سلامت ارتودنسی و دندان‌ها در طول پروسه درمان شماست. تیم منحصر به فرد ما متعهد به این است که لبخندی که آرزویش را دارید روی لب‌های شما بنشاند و هر کاری می‌کند تا شما بتوانید همزمان با درمان به زندگی عادی خود ادامه بدهید.

این مطلب را برای دوستانتان ارسال کنید:
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس تلفنی